Pielęgnacja skóry

Zasypiasz w makijażu? Lepiej to przeczytaj!

Każda z nas bardzo dobrze zna to uczucie, gdy dzień jest tak przepełniony, że kiedy nadchodzi wieczór, ostatnie na co mamy siłę i ochotę to zmyć makijaż. Niestety z całej pielęgnacji skóry, to najważniejsza podstawa, którą powinnyśmy zrobić. Makijaż pozostawiony na noc może spowodować szereg nieciekawych dla naszej cery konsekwencji… dlatego zdecydowanie lepiej nigdy nie iść z nim do łóżka!

Czas snu jest dla naszej skóry czasem na regenerację i kiedy damy jej go dobrze wykorzystać, będziemy budziły się codziennie piękniejsze. Jednak, kiedy zasypiamy z podkładem na twarzy, nasze pory zatykają się, skóra nie może prawidłowo oddychać i nie ma szansy na odpoczynek. To powoduje szary, ziemisty koloryt cery oraz poprzez nagromadzenie bakterii tworzenie się wyprysków i zaskórników, a nawet powstawanie wysypek i alergii.

Kolejny fakt, jest taki, że kiedy nie zmyjemy na noc maskary, rzęsy staną się bardziej podane na łamanie, gdyż powoduje ona ich suchość i usztywnienie, a po jakimś czasie będąc narażone na starcie z poduszką, po prostu się one łamią i kruszą. Chyba tego nie chcemy?

Zatroszcz się więc, aby twoja skóra przed pójściem spać była oczyszczona, mogła oddychać i zyskiwać sił, odżywiając się odpowiednio dobranym kremem lub olejem.

Przyznajcie się, której z Was zdarza się zasypiać w make-up’ie?

Jakie zauważyłyście tego efekty?

Pozdrawiam,

Joanna 💛

Dodaj komentarz